Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Obecně o pixlích

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle ve VVP Dědice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 09:24    Předmět: Obecně o pixlích Citovat

Možná by nebylo špatné napsat sem něco obecného o pixlích...

Tak na začátek dělení podle odolnosti:

I. odolnost - stěny mají tloušťku 50 cm
II. odolnost - má stěny tloušťky 100 cm
III. odolnost se objevuje v rozmezí 140 – 150 cm
IV. odolnost - má stěny tloušťky 200 cm

Můžeme taktéž rozeznat 3 velikosti průzorů.

Podle typu rozeznáváme:
• Velká pozorovatelna
• Strojovna
• Malá pozorovatelna
-levostranná
-pravostranná
(určuje se uvnitř objektu podle umístění vchodu při pohledu průzorem ven)

Dále ve VVP můžeme najít objekty, které nelze zařadit do žádné z těchto skupin.

Dle výzkumu Vaněčka, Táborského a Fice.

_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 18:24    Předmět: Re: Obecně o pixlích Citovat

Netuším přesně jaký je rozdíl mezi velkou a malou pozorovatelnou? Předpokládám, že podle výše uvedeného dělení objektů, je malá pozorovatelna s jednou místností a velká s více místnostmi.
Já rozeznávám nejméně pět typů (ne modifikací, těch je ještě více. Houby nepočítám) malých pozorovatelen.
Liší se velikostí objektu, rozměry průzoru a orientací vchodu-ze strany nebo z čela.
U velkých pozorovatelen se zatím kloním ke třem typům.
Mimochodem, zapomínáme na třetí "(asi)houbu" v okolí Hanácké louky.
Co je myšleno třemi typy (délkami) průzorů? U malých nebo velkých pozorovatelen?
S odolností je to opravdu složité, protože zejména podle typu pozorovatelen odolnost kolísá u jednotlivých stěn (např. čela, týlu a stropu) podle velikosti a určení objektu. Velmi záleží na jakém druhu cvičiště se objekt nachází. Na střelnicích pro výcvik s malými rážemi (dnešní TPC a plochy mimo VVP), přepokládám podle nálezů munice do 20 mm, jsou nejsilnější čelní a boční stěny. U objektů na dělostřelecké, tankové a letecké střelnici (dnešní tanková střelnice) jsou zpravidla nejsilnější čela a strop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 22:22    Předmět: dělení Citovat

Vidím, že se nám tu rozpoutala odborná debata, což je velmi dobře, osobně se domnívám, že alespoň jako základ nám bude Kristinino rozdělení postačovat minimálně do té doby než bude důkladně změřená vetšina pixlí ze všech lokalit, na druhou starnu to jistě nebude dělení finální, jistě se ještě dočkáme mnohých překvapení Rolling Eyes také důležitá bude konfrontace s pixlemi z jiných výcvikových prostorů.

Naposledy upravil Jirka dne čt březen 27, 2008 18:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 11:25    Předmět: Citovat

Já dělím objekty do 7 typů a le zásadně souhlasím ze Šelmou Cool Možná by chtělo udělat nějake j jednotnej systém pro německý pixle Wink Typy odolnosti nemám ale asi se pokusím vytvořit vlastní ale je to zajímavé poznatek Smile Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 12:25    Předmět: Obecně o pixlích Citovat

A co takhle nevymýšlet svoje vlastní odolnosti a pokusit se to ujednotit kompletně se vším všudy Miro? Question Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 12:45    Předmět: Citovat

Já sem nemyslel nový myslím si že ten Šelmin popis je inspirativní a vystihující Cool Ono by toto vše chtělo zavést to do praxe.Aby jsme se jednoho krásného dne ujednotily. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 13:12    Předmět: Re: Obecně o pixlích Citovat

Maynard napsal:
A co takhle nevymýšlet svoje vlastní odolnosti a pokusit se to ujednotit kompletně se vším všudy Miro? Question Cool


Výborný nápad.... kdyby se mel vyhodnotit prispevek mesice tak bych pro Maynarduv ihned hlasovala!!! Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 13:29    Předmět: Re: Obecně o pixlích Citovat

Maynard napsal:
A co takhle nevymýšlet svoje vlastní odolnosti a pokusit se to ujednotit kompletně se vším všudy Miro? Question Cool


Častečně souhlasím,udělat jednotný hodnotící parametry a zavést jednotný systém Cool Ale myslíte [/b]tobude jednoduchý vytvořit tak aby stím všichnisouhlasily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 13:40    Předmět: systém Citovat

vytvořit systém by bylo jistě velice záslužné, ale moje otázka zní: máme k tomu už potřebné informace a znalosti? protože vytvořit pracně systém a pak ho několikrát přepracovávat...?? Rolling Eyes vždyt jen tady na foru se těch osobních systémů ukázalo několik...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 14:20    Předmět: Citovat

to Kri:-)
Zas mě tak nepřechvaluj, takovy moudro to nebylo Laughing
to all:
Myslím, že by se zatím dalo pracovat s tím, co každej má a až bude ta pravá chvíle (dostatek informací a znalostí), tak to všechno společně prodiskutovat a výsledky práce spojit dohromady. Výstupem toho by pak mohl být nějakej jednotnej systém. Co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 14:25    Předmět: Citovat

Maynard napsal:
to Kri:-)
Zas mě tak nepřechvaluj, takovy moudro to nebylo Laughing
to all:
Myslím, že by se zatím dalo pracovat s tím, co každej má a až bude ta pravá chvíle (dostatek informací a znalostí), tak to všechno společně prodiskutovat a výsledky práce spojit dohromady. Výstupem toho by pak mohl být nějakej jednotnej systém. Co myslíte?


myslim že to ještě nebude tak jednoduché a rychle...
btw pošleš mi pls tvoje číslo na icq?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
houby hraničář
přispěvatel
přispěvatel

Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 07:48    Předmět: Re: systém Citovat

Jirka napsal:
vytvořit systém by bylo jistě velice záslužné, ale moje otázka zní: máme k tomu už potřebné informace a znalosti? protože vytvořit pracně systém a pak ho několikrát přepracovávat...?? Rolling Eyes vždyt jen tady na foru se těch osobních systémů ukázalo několik...


Systém dělení uvedený nahoře na této stránce vychází z našich průzkumů cca 100 pixlí jak ve VVP, tak i mimo. Samozřejmě se nebráníme jakémukoliv upřesnění či doplnění podle dalšího průzkumu.
Při průzkumu se nám osvědčila praxe přeměřit opravdu všechno a pak doma v teple spekulovat, zda nám ty míry padnou do nějaké škatulky či zda se jedná o nový typ nebo atyp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle ve VVP Dědice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com