Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Josef Veselý
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 09:53    Předmět: Josef Veselý Citovat

Snažím se najít nějaké potomky či příbuzné Josefa Veselého.

Ve VHA se Jirkovi podařilo dohledat osobní spisy Josefa Veselého, a když to zkombinujeme s údaji které lze dohledat v matrikách, pak víme:
13.2.1892 narozen v Dobročkovicích
12.2.1923 sňatek v Lipníku nad Bečvou
14.2.1924 narození syna
21.3.1927 narození dcery
24.12.1949 zemřel v Brně

V matrice http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1315/?strana=44 jsem našel:
nemanželský syn - otec neuveden
matka Františka Veselá, která je dcerou
Ondřeje Veselého a Terezie Veselé (roz. Hladké).
otcem Ondřeje Veselého byl Fabian Veselý z Dobročkovic

Dohledal jsem v matrikách některé předky Františky Veselé, mám kontakt i na nějaké potomky Františka Veselého, což byl bratranec matky našeho Josefa Veselého, ale nic o něm nevědí.

Další stopou by tedy mohly být další osudy matky Josefa Veselého, neboť v jednom dokumentu týkajícím se nároků na pojistku ji Josef Veselý zmiňuje jako "matka Františka Venhudová".
Pátrání pokračuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 11:47    Předmět: Citovat

Zdenku, pěkný rodokmen.
jakmile budu mít po státnicích, rád bych se taktéž zapojil do pátrání.
Jako nejdůležitější kroky bych viděl:
1.) návštěva Dobročkovic a pátrání tam - starosta, místní hřbitov, poptat se starších lidí
2.) zkusit najít Veselého hrob (nebo rodinnou hrobku) v Brně, tam by mohli mít informace, komu patří
3.) návštěva okresního archivu ve Slavkově, nahlédnout do kroniky Dobročkovic, pokud ji tam mají, případně do jiných obecních dokumentů

Budu rád když s tím na mě ještě 14 dnů počkáš, docela se na to pátrání těším Wink

_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 13:34    Předmět: Citovat

Jako reálné (smysluplné) vidím jen to první - návštěva Dobročkovic, a tam pátrat (hřbitov, starosta, pamětníci) po Veselých a rovněž po Venhudových.

Připojuji mail od jedné velmi vzdááááááááááááálené příbuzné Josefa Veselého:
citace:
Dobrý den pane Chmelař,

reaguji na Váš dotaz ohledně možnosti získat nějaké informace o rodu Veselých, kteří žili po několik generací v Dobročkovicích resp. o panu Josefu Veselém. Můj přímý předek František Veselý odešel z Dobročkovic na konci 19. století do Brna Líšně, usadil se zde, stal se cestmistrem a zemřel roku 1931. Jedna z jeho dcer byla moje babička. Od dalšího syna jsou potomci někde kolem Hradce Králové, ale nejsem s nimi v kontaktu.

Tento František byl bratrancem Josefa Veselého, o kterého se zajímáte. Měli společného dědu - Fabiána Veselého. Bohužel nemám žádné informace o tom, že by byli v jakémkoli kontaktu, že by se třeba v Brně navštěvovaly jejich rodiny apod. V příloze posílám rozrod Fabiána Veselého - třeba tak získáte trochu představu o dalších možných příbuzných a fotku mého pradědy. V pátrání o této větvi pokračuji dál a pokud něco dalšího zjistím, dám Vám zprávu.

Zdravím, Eliška Vondráčková
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 15:51    Předmět: Citovat

Jistě, ty Dobročkovice budou stěžejní, pokud se ale tam nic nedozvíme, další dvě možnosti budou poslední záchrana.

Domluvme se tedy na některý den v únoru, že bychom tam zajeli. Bude ale asi třeba dopředu si domluvit schůzku se starostou aby tam byl, případně nám doporučil za kým jít a toho taky kontaktovat dopředu...

_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 17:45    Předmět: Citovat

Díval jsem se do seznamu živnostníků a ejhle : Josef Venhuda má v Dobročkovicích stolářství a druhý stejného jména jen jiného č.p měl zaregistrovanou zemědělskou výrobu. Otázka zda-li mají (alespoň jeden) něco společného s zde již zmíněnou Františkou Veselou.
_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 23:23    Předmět: Citovat

Paní Eliška Vondráčková mi poslala tento mail:
citace:
Dobrý den,
našla jsem narození Františky: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1314/?strana=76

Jedna z jejích sester Josefa se provdala za Floriána Zemánka a zemřela v roce 1953 v Dobročkovicích a druhá Johanna za Klementa Nováka z Dobročkovic. Kde a kdy zemřela zatím nevím.
V Dobročkovicích potomci Veselých stále žijí.
Na webu by se mělo objevit doplnění řady údajů, které jsem dohledala.

Zdravím, Eliška Vondráčková

Předpokládám, že se jedná o ten matriční zápis hned nahoře vlevo - ale přečtu z něj tak číslo popisné 77 (což odpovídá) a možná Františka.
Ten matrikář by zasloužil pětku s hvězdičkou z krasopisu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 20:41    Předmět: Citovat

Jel jsem dnes kolem Dobročkovic a tak jsem se tam na chvíli zastavil. Získané poznatky:
    - původní hřbitov u kostela byl roku 1949 zrušen
    - od roku 1949 je používán nový hřbitov asi 100m J od kostela
    - (na obou hřbitovech byla dnes kolem 16:45 zima jak v Rusku)
    - žádný zajímavý hrob jsem nenašel (ale kvůli zimě jsem nehledal moc systematicky, mohl jsem něco minout)
    - paní na hřbitově mi dala tip na p. Josefa Venhudu, bydlí v bývalé faře č.p. 130
    - p. Josef Venhuda nebyl doma, ale zastihl jsem ho v truhlářské dílně č.p. 116; je to důchodce tak kolem 65 let, nepochází z Dobročkovic, nějaký jeho předek byl legionář Ludvík Veselý, a vzal si za manželku nějakou Venhudovou !?
    - dal mi tip na paní Drahomíru Kutilovou ze Žirovnic, která se prý zabývá historií Dobročkovic, bádá v archivech (tel. 565 437 347, 774 373 836); vygooglil jsem adresu Babory 122, 39468 Žirovnice
    - a dále na paní Jarmilu Veselou z č.p. 37, resp. na jejího bratra Ing. Josefa Veselého z Milonic č.p. 7 (bytovka), který dělá předsedu JZD Nesovice
    - paní Jarmila Veselá mi tvrdila, že je z nějaké jiné větve Veselých, ale prý se mám poptat u Soldánů č.p. 84, jejichž stařenka prý byla Josefa Veselá
    - u Soldánů jsem se nedozvonil, přestože se u nich svítilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 21:33    Předmět: Citovat

To nevypadá moc dobře...
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 14:03    Předmět: Citovat

Naopak, vypadá to na velmi dobrou budoucí badatelskou práci. Koho by bavilo přijít opsat a hned vědět vše. Jinak Zdeno, na to že jsi jel jen kolem velice slušná dávka informací.
_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 14:15    Předmět: Citovat

Miro, myslel jsem to tak, že to zatím nevypadá moc dobře s dohledáváním Veselého, o Zdenkově výzkumu si nic špatného nemyslím Wink
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 16:09    Předmět: Citovat

Já to taky tak pochopil...myslel jsem to tak že pátraní po potomcích Veselého bude jistě dobrá a těžká badatelská práce...proto jsem psal budoucí Wink
_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 17:14    Předmět: Citovat

Jako zakladatel tohoto diskusního vlákna si vyhrazuji právo máznout příspěvky které se nebudou přímo týkat tohoto tématu (tzn. předchozí 4 ve kterých se mlátí prázdná sláma).

Předpokládám, že tato diskuse vám zabrala asi tolik času, kolik mně zabral telefonát + následný mail paní Kutilové (jejíž babička byla prý Františka Veselá, roz. Venhudová - no mají to v těch Dobročkovicích pěkně propletené...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 07:08    Předmět: Citovat

Včera mi napsala paní Kutilová:
citace:
Pane Chmelaři, omlouvám se, že jsem se dosud neozvala, ale zjišťuji, že informace, které vám mohou pomoci se shánějí mnohem hůře než jsem původně předpokládala.Zjistila jsem, že matka Josefa Veselého - Františka - zanechala syna u rodičů v Dobročkovicích.Sloužila v Komorově, který spadá farností pod Chvalkovice, kde si 17.2.1896 vzala občana Chvalkovic Venhudu.Syn i nadále bydlel v Dobročkovicích.Odtud s největší pravděpodobností odešel do války.Dobročkovská kronika bohužel obsahuje jména jen prvních pěti odvedenců, dále uvádí jen počty a data odvodů.Zkontaktovala jsem se se dvěma ze tří mnou zjištěných potencionálních pamětníků, věkem odpovídající věku dětí Josefa Veselého z doby , kdy mohli společně navštěvovat základní školu.Jedna pamětnice si vybavila, že se tam na jednom domě říkalo u Veselých.Neví však, máli to souvislost právě s touto rodinou.Ani jeden z nich si na spolužáka či spolužačku příjmením Veselý, jejichž otec by byl důstojníkem nevzpomněl.Posledního z nich jsem dosud nezkontaktovala.Prozatím je pro mě oříškem, jak se dostat k matrikám z Lipníku nad Bečvou.Mrzí mě, že pro vás prozatím nemám lepší zprávy, ale doufám že se mi podaří ještě něco zjistit.

Já sama mám také prosbu na vás.Potřebovala bych zjistit jméno vedoucího kuchyně v hodnosti obergrupenfúrrera z Vyškovské "radionky".Vím o něm, že zde měl manželku, byl Vídeňák,měl dceru Uršulu a syna pravděpodobně jménem Petr, ale u něj to nevím přesně.Ten měl za války sloužit u protiletadlové obrany Vídně.Co přesně dělala dcera Uršula nevím.Pomohlo by mi i nasměrování, kde hledat. Moc děkuji. Kutilová.


Dokážete někdo paní Kutilové poradit s jejím dotazem ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 07:10    Předmět: Citovat

Zápis v matrice oddaných Chvalkovice - svatba Františka Veselá + Jan Venhuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 08:04    Předmět: Citovat

Rodina Jana Venhudy (manžela Františky Venhudové, roz. Veselé - matky "našeho" Josefa Veselého)
Je zde i nevlastní bratr Josefa Veselého - ovšem ten zemřel v necelých 5 letech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com