Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hanácká louka a blízké okolí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle ve VVP Dědice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: so květen 26, 2012 18:46    Předmět: Re: Velká pozorovatelna "U netopýra" Citovat

Byl dotaz, zda-li je Vítězná zničena. Prošel jsem polovinu velkých pozorovatelen a jsou v pořádku. Polovinu jsem neviděl. Věnujte, prosím, pozornost betonovému sloupu u vjezdu na cílové plochu od Myslejovic. K čemu sloužil? Byla na něm nějaká tabule.

http://martinur.rajce.idnes.cz/Vitezna_a_okoli_25.5.2012,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 08:46    Předmět: Citovat

Ahoj Martine, děkuji za vyvrácení fámy, doufám, že se to netýkalo jiného objektu, který jsi neviděl. Jinak ten sloup byl podstavcem pro drtič kamene, který byl součástí lomu v Sedlečníkách. Patřil Vojenským lesním podnikům lámal se zde kámen už od roku 1935.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 14:54    Předmět: Citovat

Maynard napsal:
Ahoj Martine, děkuji za vyvrácení fámy, doufám, že se to netýkalo jiného objektu, který jsi neviděl. Jinak ten sloup byl podstavcem pro drtič kamene, který byl součástí lomu v Sedlečníkách. Patřil Vojenským lesním podnikům lámal se zde kámen už od roku 1935.


Souhlasím s Maynardem je to zbytek od drtiče kamene, po VVP jich bylo více ale pokud je mi známo měl by tento být jeden z mála dochovaných...tedy chybí mi ještě najít byvalý lom u Planičky a pár menších lomů. Jinak sem též potěšen že se nepotvrdila ta fáma o poničení či dokonce zničení Vítězné či jiné pozorovatelny v oblasti Hanácká louka.

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2012 20:15    Předmět: Citovat

[quote="Lekker"] Nevíte někdo, k čemu bude sloužit obrovská ohraničená část lesa (obora?) asi 100 m od Vítězné? Směrem k Myslejovicím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 17:52    Předmět: Citovat

[quote="martinur"]
Lekker napsal:
Nevíte někdo, k čemu bude sloužit obrovská ohraničená část lesa (obora?) asi 100 m od Vítězné? Směrem k Myslejovicím.


Dle všeho ke stejnému účelu jako ta původní, tzn. pro přezimování, dokrmování jelení zvěře a by pak mohla sloužit k "bohulibějším" účelům. Ale bližší informace tady jistě napíše Maynard. Cool

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2012 17:07    Předmět: Citovat

Podařilo se mi získat fotky strojovny na žárovické straně letecké střelnice. Fotky pořídila demoliční četa těsně před ničením bunkru trhavinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2012 17:11    Předmět: Citovat

[quote="Lekker"] mezitím jsem se "doslechl", že oboru zřídil jistý generál v záloze pro daňky.
Na Buchtelce působili ženisté a na přání ekologů trhavinou dělali nové tůně, spíše rybníčky. Možná, že odtud pochází fáma o ničení bunkrů východně Vítězné. Viděl jsem fotky, bunkry tam stojí dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2012 13:14    Předmět: Citovat

Rybníčky už jsou naplněné, minulý rok v pozdním létě je ženisté hlučně tvořili, byl jsem tam několikrát a bylo zajímavé vidět čerstvou trhací jámu ještě bez vody. Jsem zvědav, zda tůňky ožijí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hraničář
povídálek
povídálek

Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 19:39    Předmět: Citovat

martinur napsal:
Podařilo se mi získat fotky strojovny na žárovické straně letecké střelnice. Fotky pořídila demoliční četa těsně před ničením bunkru trhavinou.


Nazdar všem. V rámci pravidelný špionáže tu koukám na ty fotky s otevřenou pusou. Mohl bys mi prosím Martine napsat, o jakou strojovnu se konkrétně jedná, resp. kde se nacházela před zničením? Krapet mne při tom pohledu jímá hrůza... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 20:32    Předmět: Citovat

Milý hraničáři, jde o strojovnu, která stála na místě bývalé čs. žarovické strojovny...byl to takový ten atypický hybrid Sad
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hraničář
povídálek
povídálek

Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 20:57    Předmět: Citovat

Tak teď už to nechápu vůbec, strojovna která stála na místě čs. strojovny...? Už jsem z toho krapet jelen. Můžeš mi to prosím Jirko nějak konkrétněji vysvětlit?

Doufám, že nehovoříme o PPS Žárovice?!

Pokud ano, tak na té byla v 38. roce strojovna pouze jediná, v zadní části střelnice a ta je v rozvalinách již delší dobu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 21:09    Předmět: Citovat

Hovoříme o PPS Žarovice.
Možná se pletu, ale osobně si myslím, že o počtu čs. strojoven na této střelnici nemáš přesné informace. Třeba mě ale někdo z kolegů opraví Smile

_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hraničář
povídálek
povídálek

Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 22:19    Předmět: Citovat

Možná že se pletu já, ale podle mých informací byly (v roce 1938) v přední části protitankové střelnice PPS Žárovice dvě dráhy se samospádovým pohybem a kryty na jejich koncích.

V zadní části dvě dráhy se strojovým pohonem, k nim jedna strojovna - přesněji "kryt se strojovnou" (označen K-2) a kryty na koncích drah.

Ať tak či tak - stále nechápu, co že je to vlastně na Martinových snímcích. Rozhodně mi to nepřipomíná léta devastovanou K-2 (souřadnice X: 1135388, Y: 568867), ale "cosi", které jsem viděl v přední části střelnice (souřadnice X: 1135081, Y: 569036)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 11:38    Předmět: Citovat

Je - tedy vlastě bylo to - opravdu ono "cosi" (resp. K4) na výše zmíněných souřadnicích, a nikoliv K2, která doufám ještě stojí...

Jinak k té terminologii:
- K2 jsme si zvykli nazývat "čs. strojovnou"
- kdežto o K4 jsme mluvili (ovlivněni Bylem - který jí říkal tuším "podivná pixle u Žárovic") jako o německé strojovně

A ještě jedna terminologická připomínka:
- střelnice u Žárovic byla nazývána PTS = protitanková střelnice
- kdežto PPS je zkratka pro pěchotní polní střelnici (tedy pozdější Wiesberg)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hraničář
povídálek
povídálek

Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 12:02    Předmět: Citovat

I když jsem si trochu oddechl zjištěním že K-2 stále stojí a předpokládám, že zmizelo "cosi" poblíž původního K-4, stejně to nic nemění na názoru. Pro Bůh to nelze přesvědčit některou z dutých vyškovských hlav ku změně postoje při likvidaci všeho co jen lze?!

Terminologii samozřejmě chápu, jen podle mých znalostí byla protitanková střelnice organisačně součástí PPS, podobně jako tomu bylo u PPS Strašice.

Ale abych zbytečně nazanášel končím a mizím... Za vysvětlení děkuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle ve VVP Dědice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com