Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pixle a průzkum bývalého VVP Milovice
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle v ČR jinde - Milovice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mikin
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 21:14    Předmět: Pixle a průzkum bývalého VVP Milovice Citovat

Zdarec, tak jsem si udělal výlet z Prahy, co za 25Kč........je to supr prostor, holé planiny a samé pixle. Naším cílem byli 2 cvičné objekty vz. 36....a našli jsme je. Pak jse se toulali po rujnách.......Bohužel, jsme ale za jeden den stihli asi třetinu, takže se tam budu určo vracet. Pixle mám nafocené a při první příležitosti ukážu fotečky. Našli jsme v nich i část zařízení, tak budete čůčat.....

Mikin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 01:57    Předmět: Citovat

Při jaké první příležitosti ???
Proč jsem se asi drbal s tím, abych zprovoznil přílohy ve fóru ?
Tak mi sem nějaké fotky vnitřního zařízení uploaduj, ať se mám na co těšit, prosím...
(Máš souřadnice ? Příští sobotu budu služebně v Praze, v neděli bych se měl poflakovat po Praze se zbytkem rodiny, která tam taky jede - ale třeba bych jim mohl nakukat, že se mi instalace protáhla do neděle a vyrazit do terénu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikin
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 10:10    Předmět: Citovat

Tak jo, přemluvil jsi mě...., Souřadnice mám, ale mám, musím si je ale vypsat, tak v týdnu to snad nějak zmáknu, protože tady v praze nemám kabel k GPS.

Mikin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikin
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 10:10    Předmět: Citovat

Další
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikin
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 10:11    Předmět: Citovat

A další
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivan
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 20:35    Předmět: Citovat

tak pokud já vym tak se tam nachází nejméně další dvě plochy z pixelama a má jich tam být hodně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houby hraničář
přispěvatel
přispěvatel

Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 07:48    Předmět: Citovat

ivan napsal:
tak pokud já vym tak se tam nachází nejméně další dvě plochy z pixelama a má jich tam být hodně


... s pixlami...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mbbb
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 21:24    Předmět: Citovat

já mám doma kopii mapy 1:25 000, "Zielskizze - Truppenuebungsplatz Milowitz", 1943, kde jsou německý krabice zakreslený. Zajímavé je, že tam pát krabic chybí, takže byly postavené po roce 43.

Skopčáci zřídili ve výcvikovém prostoru 6 střelnic-dopadových ploch (Schiesbahn) a to: I Ballonhalle, II Jirschitz, III. Benatek, IV Brodce, V Aujestetz a VI Lipnik. Ve všech plochách, krom II a III, byly postaveny bunkry (typově je lze rozdělit na děl. pozorovatelny-Artillerie-Beobachtungsstand, pěchotní úkryty-Infanterie-Deckung, strojovny-Motorisierte-Deckung a strojovny s pozorovatelským stanovištěm-Motorisierte Deckung mit Beobachtungsstand. Objekty byly stavěny ve třech stupních odolnost Gruppe I - Gruppe III, přičemž nejvyšší odolnost byla III. Existovala ještě nižší odolnost - objekty odolné jen proti střepinám, ale ty snad nebyly v Milovicích postaveny.
Na té mapě je i uvedeno, krom jiného, proti jakým rážím byly jednotlivé "odolnosti odolné", tloušťky stěn tam ale pochopitelně nejsou.
Kromě těchto šesti hlavních ploch bylo ve výcvikovém prostoru větší množství střelnic a ploch určených pro různé jiné výcvikové účely. Německá posádka byla umístěna ve třech táborech: Haupt-Lager a Sued-Lager mezi Milovicemi a Benáteckou Vruticí a konečně Nord-Lager byl jihzápadně od Luštěnic.

Jinak je to uvedeno zde, hřích nezralého mládí Smile
http://opevneni.vojenstvi.cz/oblasti/milovice/index.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mikin
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 10:49    Předmět: Citovat

mbbb napsal:
já mám doma kopii mapy 1:25 000, "Zielskizze - Truppenuebungsplatz Milowitz", 1943, kde jsou německý krabice zakreslený. Zajímavé je, že tam pát krabic chybí, takže byly postavené po roce 43.

Skopčáci zřídili ve výcvikovém prostoru 6 střelnic-dopadových ploch (Schiesbahn) a to: I Ballonhalle, II Jirschitz, III. Benatek, IV Brodce, V Aujestetz a VI Lipnik. Ve všech plochách, krom II a III, byly postaveny bunkry (typově je lze rozdělit na děl. pozorovatelny-Artillerie-Beobachtungsstand, pěchotní úkryty-Infanterie-Deckung, strojovny-Motorisierte-Deckung a strojovny s pozorovatelským stanovištěm-Motorisierte Deckung mit Beobachtungsstand. Objekty byly stavěny ve třech stupních odolnost Gruppe I - Gruppe III, přičemž nejvyšší odolnost byla III. Existovala ještě nižší odolnost - objekty odolné jen proti střepinám, ale ty snad nebyly v Milovicích postaveny.
Na té mapě je i uvedeno, krom jiného, proti jakým rážím byly jednotlivé "odolnosti odolné", tloušťky stěn tam ale pochopitelně nejsou.
Kromě těchto šesti hlavních ploch bylo ve výcvikovém prostoru větší množství střelnic a ploch určených pro různé jiné výcvikové účely. Německá posádka byla umístěna ve třech táborech: Haupt-Lager a Sued-Lager mezi Milovicemi a Benáteckou Vruticí a konečně Nord-Lager byl jihzápadně od Luštěnic.

Jinak je to uvedeno zde, hřích nezralého mládí Smile
http://opevneni.vojenstvi.cz/oblasti/milovice/index.htm


To jsou supr informace, nebylo by možné tu mapu poskytnout ?
Díky Mikin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 11:47    Předmět: mapa Citovat

Ahoj, přidávám se k Mikinově prosbě, scan mapy by určitě potěšil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 15:46    Předmět: Citovat

No tak at jsme tri ...to je takovy stastny cislo Rolling Eyes
_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mbbb
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 16:39    Předmět: Citovat

tyhle "supr informace" jsou již mnoho let na vojenstvi.kvalitne a před několika lety sem o tom psal i v BOINGu. Takže jsem si myslel, že ten, kdo se o tohle zajímá, což já moc nejsem, pro mě je to okrajové téma, tohle zná. Do toho BOINGu jsem tuším dával i výřez z té německé mapy s cílovou plochou Jiřice.

Jinak ta mapa má velikost asi A1, takže ke skenování to není.

Pro vážné zájemce ale doporučuji navštívit SOkA Nymburk se sídlem v Lysé nad Labem. Maj tam tuhle mapu asi ve velikosti A3, krom dalších mimořádných informacích o VVP Milovice Mladá, včetně třeba hezkých fotek zkoušek naší ÚV, nebo leteckých snímků cvičiště z doby 1. republiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 16:45    Předmět: mapa Citovat

pro mě by byla zajímavá alespon ta část kde jsou popsány ty odolnosti... stačí to třeba jen vyfotit, aby to bylo čitelné a poslat na mail vvpdedice@seznam.cz Smile díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mbbb
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 16:48    Předmět: Citovat

digitální foťák nemám, ale zítra jedu do Prahy do archivu a na to si půjčuju foťák z práce, tak když si vzpomenu, tak to sem šoupnu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 16:54    Předmět: mapa Citovat

to by bylo moc fajn, byl bych vděčný Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle v ČR jinde - Milovice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com