Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

osvětlení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle ve VVP Dědice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 13:08    Předmět: osvětlení Citovat

Zdarec lidi,nějak to tu nežije,tak třeba to trochu nakopnu následující otázkou. Nedávno jsem přemýšlel, čím asi obsluha strojoven svítila v objektech. Zachovaly se někde zbytky elektroinstalace nebo samotných osvětlovadel? Jaké typy objektů byly podle vás osvětleny? A čím si myslíte, že byla světla napájena? Dělo se tak jen pomocí pohonné jednotky strojoven nebo někde i elektrickým vedením? Tak pište názory Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 12:45    Předmět: Světla Citovat

Zajímavá otázka,já myslím že byly osvětleny všechny objekty ale zajímavé taky může být to kolik světel je potřeba na osvětlení takového prostoru jako je strojovna.myslím tak ze 3-4 světla ale to by nám spíš na to odpověděl nějakej elektrikář Very Happy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 15:32    Předmět: Citovat

Me by taky zajimalo kolik svetel bylo potreba Idea . Ja si myslim, ze zas tolik jich byt nemuselo..ale zalezi samozrejme na typu objektu. A hlave - nasel nekdo nekdy nejake uchyceni svetla?

Ovsem dokazala bych odpovedet, jak se dnes sviti v objektech bunkrologove dnes Wink

_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 16:56    Předmět: Citovat

No abych řekl pravdu, tak jsem narazil jen na pozůstatky úchytů nějakého vedení, zůstaly po něm dodnes cestičky Smile a v některých strojovnách je na stropě mezi těmi profily zasunutej železnej pásek, který jakoby něco měl držet,ale bůhví od čeho to je. A našel tedy někdo někde něco? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 17:02    Předmět: Citovat

Maynard napsal:
No abych řekl pravdu, tak jsem narazil jen na pozůstatky úchytů nějakého vedení, zůstaly po něm dodnes cestičky Smile a v některých strojovnách je na stropě mezi těmi profily zasunutej železnej pásek, který jakoby něco měl držet,ale bůhví od čeho to je. A našel tedy někdo někde něco? Cool


Jo na uchyty jsme taky narazili, ale nic kam by se dalo svetlo pripevnit... nebo si tedy nevzpominam, co by to svetlo mohlo drzet...i tak je to dost zajimava otazka. A jedno svetlo na velkou strojovnu?

_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 17:05    Předmět: jedno světlo? Citovat

myslíš že si tam potřebovali číst? Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 17:11    Předmět: Re: jedno světlo? Citovat

Jirka napsal:
myslíš že si tam potřebovali číst? Laughing Laughing



No to sem nemyslela, ale kdyz se tam treba neco pokazilo, tak jak na to hledeli?

_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 17:56    Předmět: Světla-budiž tma Citovat

Očima si nesvítily to víme určitě Laughing Shocked .To by byla jistě sranda kdyby navvijáky a motor hledali po tmě Laughing .To by pak hodně němců bylo bez prstů.Jo nevíte někdo k čemu je ta železná traverza za podstavcem za motor em co je vidět v Rychtářově???Jinak jak se do strojovny přiváděl proud když přípojka je v pozorovatelně. Laughing Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 09:44    Předmět: Citovat

Těžko říct, jak to bylo se světly, ale nějaká minimální tam musela být pro obsluhu strojů a pro případné opravy. Nevím, jak tomu bylo ve větších pozorovatelnách, co si myslíte o nich? v těch pozorovacích místnostech je docela dost světla, když je průzor otevřený, ale že by tam nenainstalovali alespoň minimální světelný zdroj? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 09:49    Předmět: Citovat

Jinak k přívodu proudu do strojovny-myslím, že strojovna mohla být centrálou, která jej naopak rozváděla, pokud bylo potřeba...ale fakt nevím... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 12:42    Předmět: Citovat

Maynard napsal:
Těžko říct, jak to bylo se světly, ale nějaká minimální tam musela být pro obsluhu strojů a pro případné opravy. Nevím, jak tomu bylo ve větších pozorovatelnách, co si myslíte o nich? v těch pozorovacích místnostech je docela dost světla, když je průzor otevřený, ale že by tam nenainstalovali alespoň minimální světelný zdroj? Rolling Eyes


Ve větších pozorovatelnách světla musel být též dle mě po zavření průzoru se v objektech udělá parádní tma Smile .Takže světelný zdroj se nejspíše zapínal při dělostřelecké střelbě,nebo si snad někdo myslí že aby viděli na kladky si vzali ruční baterku Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 21:51    Předmět: Citovat

Ve strojovnách zřejmě bylo napevno instalované elektrické osvětlení:
    1. strojovny měly motor který klidně mohl pohánět nějaké menší dynamo
    2. ve strojovnách jsou pozůstatky elektroinstalace - dřevěné špalíky s plechovými pásky na uchycení kabelů (nebo spíše elektroinstalačních trubek), zbytky trubek procházejících zbytkem příčky, zbytky ektroinstalační krabice či objímky)
    3. tahle elektoinstalace těžko mohla sloužit k něčemu jinému než k osvětlení (představa, že by na na stěnách byly zásuvky pro připojení varné konvice nebo elektrického holicí strojku myslím nepotřebuje komentář)
Nedomnívám se, že by elektrická energie ze strojovny byla vedena dál do ostatních pixlí (pozorovatelen)
Pro osvětlení vlastní strojovny klidne stačily 3 žárovky cca po 15 W - jedna v místnosti s motorem, dvě v místnosti s lanovými navijáky, a případně poslední žárovka mohla být v části s ručními navijáky (ovšem např. u žádné strojovny v Podivicích jsem si nevšiml zbytků elektroinstalace)
Zbytky elektroinstalace, které lze najít na vnějších stěnách strojoven, jsou pode mne svorkovnice na přívod telefonu do pixle (tipuji tak podle průřezu nalezených zbytků vodičů). Někde jsou k vidění zahloubení na svorkovnice i na vnitřní stěně - zřejmě svorkovnice propojovala vnitřek a vnějšek - další rozvody jak venku tak vevnitř byly prováděny nejspíš ad hoc PéKáčkem (polním kabelem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle ve VVP Dědice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com