Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úlovky z Moravského zemského archivu v Brně

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st červen 05, 2013 22:42    Předmět: Úlovky z Moravského zemského archivu v Brně Citovat

Dnes jsem narazil v MZA Brno na pár zajímavostí:

1. Ve fondu B-326 Přesídlovací kancelář ministerstva vnitra Vyškov 1940 - 1945

- rozpisy ohrožených prostorů při střelbách (to již známe ze SOkA Prostějov), ale tady navíc jsou i rozpisy střeleb (jaká jednotka, na jaké střelnici, co cvičí) - bylo to za období od 31.5.1943 do 29.4.1945, nafotil jsem něco za začátku, a něco z konce
- materiály k vystěhování obcí v okolí Milovic - použité jako vzor gendy pro vystěhování na Vyškovsku

2. ve fondu B-40 Zemský úřad Brno - III. manipulace

- protesty obcí z roku 1934 proti budování V.T.
- další věci k vystěhování týkající se např. součinnosti s četnictvem, vyhlášky o vystěhování (bohužel jsem nenarazil na vyhlášku k vystěhování Rychtářova)

Postupně to hodím to na Dropbox - zřejmě tuhle službu neznáte, ale mě se poslední dobou zalíbila. Má to drobnou chybku - není to lokalizované do češtiny. Takže se neděste, pokud vám dorazí mail s předmětem "Zdenek Chmelar wants to share "Úlovky z Moravského zemského archivu" with you" - znamená to, že jsem vám umožil sdílet co jsem nafotil v archivu.
Pak si buď můžete stáhnout soubory přes webový prohlížeč, anebo si nainstalovat přímo program Dropbox a vidět tak mnou sdílené programy vidět jako adresář na vašem počítači (Dropbox automaticky synchronizuje tento adresář s úložištěm na Internetu). Pokud si budete chtít Dropbox nainstalovat, použijte tento odkaz http://db.tt/w8KHuTvC, kde je třeba se nejdřívě zaregistrovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 06, 2013 06:07    Předmět: Citovat

Zajímavé, děkuji za Milovice
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt červen 06, 2013 11:30    Předmět: Citovat

Zdenku já teda teď vážně nevím, jestli tu práci máme nějak rozdělenou. Já tu přesídlovací kancelář budu procházet taky komplet celou, a děláme oba dva pak dvakrát stejnou práci...
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt červen 06, 2013 11:41    Předmět: Citovat

Bohužel, netuším, jak máme práce rozdělenou
(zatím jen vím, že co jsi naposledy fotil ve VHA ještě nikdo jiný nedostal, protože tvoje Internetová konektivita je taková, že je třeba si to přebírat osobně na nějakém USB médiu, grrrrrrrrrrr !!!)

Ale buď klidný, z fondu "B-326 Přesídlovací kancelář ministerstva vnitra se sídlem ve Vyškově" jsem nahlídnul jen orientačně do 3 kartónů, a z nich jsem jen malinkatou část nafotil.

Slibuji, že do zbývajících 81 kartónů tohoto fondu se už nepodívám - na to nemám ani čas, ani znalosti němčiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: čt červen 06, 2013 18:34    Předmět: Citovat

Šlo mi jen o to, že nevím co je projité a co není, je pak zbytečné dělat práci dvakrát
Neber to zle a nerozčiluj se, jen v tom chci mít pořádek, toť vše Smile

_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 19:56    Předmět: Citovat

Na Dropboxu jsem máznul úlovky z minulého týdne a místo nic plácnul něco z tohoto týdne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com