Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Německé mapy Truppenubungsplatz Wischau
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Diskuze o VVP
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 18:13    Předmět: Německé mapy Truppenubungsplatz Wischau Citovat

Mohlo by vás zajímat...

Tento týden jsem navštívil Ustřední archiv zeměměřičství a katastru v Praze, neboť v jeho sbírkách se má nacházet poměrně unikátní kolekce německých vojenských historických map z let 1885 až 1945. Skutečně, ve sbírkovém fondu D2 se nacházejí tzv.Deutsche Heerskarte - vedle území Německa a několika dalších evropských států, jsou zde k nahlédnutí i německé mapy území Protektorátu a Sudet. Ale hlavně, pod signaturou D2/38 se nachází skromná složka nazvaná "Mapy vojenských cvičišť a manévrovacích prostor (1937-1943)". Tato složka obsahuje vedle map Milovic, Benešovska a cvičišť Bergen a Doberitz také dvě mapy Truppenubungsplatzu Wischau a to jednu mapu z roku 1942 v měřítku 1:75 000 a druhou mapu z roku 1943 v měřítku 1:100 000. Bohužel, na žádné mapě nejsou zakresleny jakékolv vojenské objekty - jediným motivem těchto map je vymezení hranic tehdejšího cvičiště. Každopádně si ale myslím, že tyto mapy mohou být zajímavé, už jenom proto, že uvádějí dvojjazyčně názvy všech obcí atd.

Jinak, kompletní seznam sbírkového fondu D2 je možno shlédnout na odkazu:

http://geoportal.cuzk.cz/ISAR/Data/Soupisy/Fond_D2.htm

a seznam složky D2/38 na odkazu:

http://geoportal.cuzk.cz/ISAR/Data/Databaze/D2/D2_38.htm

Výchozí stránky zeměměřičského archivu jsou na:

http://geoportal.cuzk.cz/ISAR/ISAR.htm

Dálé podotýkám, že v archivu jsou zpřístupněny i mapové podklady z dob Rakouska-Uherska, a podle toho co jsem měl možnost vidět, jsou to malá umělecká díla.

Pro každého případného zájemce o tyto uvádím, že jedna mapa vyškovského cvičiště má velikost A1 a druhá přibližně A3. Pracovníci archivu jsou velmi ochotní a na místě vám pořídí kvalitní černobílou kopii mapy v uvedených velikostech A1 za 20 Kč a A3 za 3 Kč.

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 18:42    Předmět: Mapy k náhledu Citovat

Protože se mi sem nějak nedaří vložit fotky (kdyžtak mi někdo poraďte...), umístil jsem na ukázku čtyři obrázky zmíněných dvou map na svůj web. K vidění na níže uvedených odkazech jsou obě mapy jako celek a jeden detail ohraničeného prostoru a detail výřezu. Fotky jsou nekomprimované, a protože jsou dost velké a zabírají mi diskový prostor, nechám je zde umístěné asi tak na 3 týdny a pak je smažu. Podotýkám, že uvedené odkazy jsou neveřejné a proto je nutné do prohlížeče zadat celý odkaz jak je je níže uvedeno

http://www.brigadyr.ic.cz/mapy_vyskov/w1.jpg

http://www.brigadyr.ic.cz/mapy_vyskov/w2.jpg

http://www.brigadyr.ic.cz/mapy_vyskov/w3.jpg

http://www.brigadyr.ic.cz/mapy_vyskov/w4.jpg

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 19:52    Předmět: mapy Citovat

Díky moc, že jsi nám to takhle krásně zpracoval a myslel na nás Wink co se těch map týče, tu v měřítku 1:75000 mám, respektive její kopii, tu v 1:100000 mám hodně podobnou, ale ne uplně stejnou... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 20:02    Předmět: Citovat

Není zač, případně můžu z té větší mapy naskenovat výřezy dle libosti pro případné zájemce....
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Selmice
kecka
kecka

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 164
Bydliště: Rychtersdorf

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 10:03    Předmět: Citovat

úžasný, super! Díky moc! Wink
_________________
"...už jdeš zase na ty řapíky?" "Ne, jdu na pixle." "Ty si neustále na mě vymýšlíš nová slova, abych ti nerozuměla, kam jdeš! Tak kam jdeš teda?" "Na bunkry." "Tak vidíš, že jsem to říkala!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondřej Jakubčík
upovídánek
upovídánek

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 10:12    Předmět: Citovat

Připojuji se s poděkováním Smile V archivech jsou schovany opravdove poklady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondřej Jakubčík
upovídánek
upovídánek

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 10:20    Předmět: Re: Mapy k náhledu Citovat

brigadyr napsal:
Protože se mi sem nějak nedaří vložit fotky (kdyžtak mi někdo poraďte...)

Tak mě napada jestli to nebylo velikostí těch fotek. Max. velikost přiloženého souboru je 256kB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 15:41    Předmět: Citovat

Tak to asi bude tou velikosti, ja jsem to tady hledal, ale nějak se mi to nepodařilo najít, takže 256 kb, ok...a přípustné formáty předpokládám standardně JPG atd? Tak já si to někdy nanečisto vyzkouším....
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondřej Jakubčík
upovídánek
upovídánek

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 20:58    Předmět: Citovat

Obrázky jsou povoleny tyhle:gif jpeg jpg png tga tif mrkni se jak máš připojit soubor tak hned pod tim je" Povolené přípony a jejich velikost"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 06:43    Předmět: Mapky a kartografie Citovat

Opravdu tam nejsou zakresleny žádné objekty Very Happy Very Happy ???Kartografie se pomalu jistě kompletuje!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 10:50    Předmět: Citovat

Na žádné německé mapě (Milovicde, Benešov, Vyškov, Bergen a Doberitz) ze složky D2/38 skutečně žádné objekty zakresleny nejsou...jak jsem psal, jediným motivem je vymezení hranic tehdejších VVP...to ovšem nevylučuje možnost, že "někde jinde" mohou podrobnější mapy existovat...
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 11:10    Předmět: Citovat

Dovolil bych si podotknout, že na mapě Truppenübungsplatz Wischau jsou zakresleny alespoň 3 objekty(pozorovatelny), jen si je třeba uvědomit, že jsou do mapy zaneseny jako budovy, do jejichž podoby byly svým maskováním stylizovány. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 11:17    Předmět: Citovat

Hmm, to je zajimavé...a na mapě které?...nešlo by to nějak blíže specifikovat (označit)?
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 12:22    Předmět: Citovat

[quote="Maynard"]Dovolil bych si podotknout, že na mapě Truppenübungsplatz Wischau jsou zakresleny alespoň 3 objekty(pozorovatelny), jen si je třeba uvědomit, že jsou do mapy zaneseny jako budovy, do jejichž podoby byly svým maskováním stylizovány. Cool



Hele,Maynarde to je moje parketa Very Happy Very Happy ,už sem to tady naznačoval ale nikdo tomu nevěnoval pozornost Cool
Brigadyre:Je to na všech mapách které jsi zde zpřístupnil a za to ti chci poděkovat je to supr Smile Smile !!Jinak webmasteři 2 z těch objektů již viděli šťastné hledání!!Je to opravdu jednoduché Very Happy.

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 13:33    Předmět: Citovat

Jojo, myslím, že webmasteři to už ví:-)nicméně když řeknu památník a větrný mlýn, tak je to už docela jasné Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Diskuze o VVP Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com