Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přelomový objev

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Plkárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 22:40    Předmět: Přelomový objev Citovat

-Russen sind im Wischau? So dass ist die Ende!-
(Adolf Hitler 30. dubna 45 ve svém podzemním bunkru v Berlíně) (1)

Adolf Hitler spáchal v Berlíně sebevraždu 30. dubna 1945, téhož dne byl od nacistické okupace osvobozen Vyškov. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že jde o pouhou náhodu, opak je pravdou. Díky objevení nových faktů, svědků a archivních materiálů se podařila prokázat (skutečně prokázat - Erich von Däniken by se mohl přiučit) kauzální souvislost mezi sebevraždou AH a osvobozením Vyškova.
- Vyškov Hitlera zaujal už na počátku okupace přítomností německého jazykového ostrůvky, jehož němečtí obyvatelé byli na rozdíl od soukmenovců v pohraničí zcela odříznuti od kontaktu s Říší.
- Jak je všeobecně známo, nacházel se u Vyškova vojenský výcvikový prostor, v němž bylo dislokováno několik velmi důležitých a tajných útvarů, z nich některé byly zodpovědné za vývoj a zkoušky nových druhů zbraní a munice. Vyškov tedy nebyl pouhým okresním městem, nýbrž vojenským střediskem v mnohém nepostradatelným pro německou brannou moc.
- Ve vojenském prostoru byla vybudována Vítězná, jako symbol německého vítězství ve druhé světové válce. Když se měla po pádu Vyškova dostat do rukou Sovětů, znamenalo to pro Hitlera přesný opak - konečnou porážku - Hitler na Vítězné minimálně dvakrát byl, přičemž byla vybudována z jeho osobního rozkazu. (2) K tomuto kroku přistoupil poté, co bylo rozhodnuto o osídlení území na ose Brno - Vyškov - Olomouc německým obyvatelstvem. Vyškov měl být centrem tohoto nového osídlení s Vítěznou tyčící se nad městem. (3)
- Na zdánlivě bezvýznamném letišti u Vyškova probíhal přísně utajený projekt vývoje a výroby nových zázračných zbraní ? v rámci projektu Protektorátu Böhmen und Mähren jako podzemní továrny Třetí říše. Představa, že tyto zbraně padnou Sovětům do rukou, byla pro Hitlera naprosto zdrcující. (4)
- O úporné obraně celé oblasti svědčí, že Vyškov byl jedním z válkou nejvíce poškozených měst, oproti například Brnu, které bylo vyklizeno takřka bez boje, tato oblast fronty byla výjimečně zásobována, díky činnosti partyzánských skupin bylo velké množství přisunutých tanků (na nádraží ve Vyškově) a dalšího materiálu včetně nedostatkové munice (v Lulči) zničeno sovětským letectvem. (5)
- K boji o Vyškov byly přesunuty co možná nejsilnější jednotky v takovém počtu, jak to situace na frontách dovolovala, 19. pancéřová divize měla tvořit páteř obrany, velitelem byl ostřílený bojovník Generálmajor Hans Joachim Deckert. Mimo 19. PD byly k vyškovu přesunuty další pěší divize i speciální dobrovolnické jednotky, mimo jiné složené i z příslušníků SS.
- Ačkoliv Vyškovy byl silným útokem dobyt 30. dubna, německé jednotky se v jeho blízkosti dokázaly udržet až do vyhlášení německé kapitulace, to svědčí o jejich síle a o neochotě Sovětů se s těmito jednotkami nadále utkávat, neboť jim způsobovaly vysoké ztráty.
Tyto skutečnosti zcela jasně prokazují, že dobytí Vyškova bylo mimořádně klíčovou a přelomovou událostí Druhé světové války, naproti tomu bitva u Kurska, Spojenecké
vylodění v Normandii či německá porážka v Itálii byly pouhými epizodami války bez většího významu.

Poznámkový aparát
(1) Citát pochází z informací poskytnutých na utajeném rozhovoru s utajeným pamětníkem
(2) Rozhovor s pamětníkem (totožnost utajena)
(3) Archivní materiály vlastněné autorem
(4) Vlastní terénní průzkum prostor podzemní továrny a rozhovor s kompetentní osobou
(5) Mikš: Na vyškovském směru

!!!POZOR!!! Tento článek je pouze aprílovým žertem a 90% skutečností v něm uvedených je fikce (a nebo je tato věta jen maskováním děsivé skutečnosti?) !!!POZOR!!!

_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Plkárna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com