Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pixlologické omyly

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle - obecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 16:48    Předmět: Pixlologické omyly Citovat

Po vzoru podobného diskusního vlákna na fóru opevneni.cz zavádím i zde...
To, že pixle nebyly bunkry ze kterých by se střílelo, nýbrž objekty pro obsluhu provozu na střelnici (ovládání terčů, pozorování zásahů, ...) je už snad čtenářům tohoto fóra jasné. Takže něco lepšho:

Onehdy jsem se bavil s jedním známým, který bydlí v obci na okraji VVP a občas se i v prostoru pracovně pohybuje. Takže to tam docela zná. Kecali jsme o pixlích a začal mi vykládat o "bunkru, kde Němci mleli obilí". Dpmníval jsem se, že měl na mysli jeden z objektů, ketrý byl maskován jako větrný mlýn. Nicméně když mi začal popisovat jeho umístění a další souvislosti ("venku měli umístěný motor, kterým přes řemeny poháněli mlecí ústrojí v bunkru") tak mi došlo, že myslí asi něco jiného. Ukázal jsem mu fotku vybavení strojoven (navijáky, variátory) - a bezpečně identifikoval onen "mlýn". Tuhle "zaručenou" informaci prý získal od jednoho místního pamětníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Pixle - obecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com