Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

A copak je tohle za beton ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 20:27    Předmět: A copak je tohle za beton ? Citovat

Další kolo vědomostně-tipovací soutěže "Co víš o VVP".
Tentokrát to bude o dost těžší (zcela správnou odpověď nejspíš nezná nikdo, ba dokonce ani já - nicméně něco tuším).
K čemu tohle sloužilo ?
A protože jde opravdu o hodně těžkou otázku, tak napovím alespoň to málo, co vím jistě:

- první betonový artefakt byl nalezen v počtu 4 kusů va SZ okraji pěchotní polní střelnice (ovšem jeden takový jsem viděl již i kdesi zcela jinde)
- druhý betonový artefakt se vyskytuje na palpostech dělostřelecké střelnice, obvykle vždy po dvou kusech, ve vzdálenosti 10-20 metrů od sebe

(v obou případech mám na mysli střelnice předválečného výcvikového tábora)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 19:25    Předmět: Re: A copak je tohle za beton ? Citovat

Co je na druhé fotce netuším.
Na první fotce je pravděpodobně betonový sokl pro dřevěný sloup s telefonním vedením. Jsou na všech cvičištích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 20:33    Předmět: Re: A copak je tohle za beton ? Citovat

martinur napsal:
Na první fotce je pravděpodobně betonový sokl pro dřevěný sloup s telefonním vedením. Jsou na všech cvičištích.

Souhlasím že v těch prvních patkách byl asi dřevěný sloup.
Ale spíš bych tipoval, že to byl nějaký stožár pro signalizaci např. konce střelby (vlajkou), anebo jen pro vytýčení palebných směrů.
Telef. vedení na čs. střelnicích, stejně jako telef. vedení vezi jednotlivými pixlemi byla podzemní kabelová vedení, nikoliv vzdušná (sice předválečná permanentní telef. síť byla klasická vzdušná vedení, ale ta se dle dostupného plánku nacházela povětšinou kolem celého prostoru, jen zcela výjimečně zasahovala do střelnic - rozhodně ne tam, kde jsem patky našel)

Odkud ještě tyhle patky znáš ?
Kromě 4 u Jandovky jsem jednu viděl ještě někde u Buchtelky, jinak nikde...

Ty druhé betonové artefakty mohly být pro geodetické zaměření dělostřeleckých palpostů
(u mnoha z nich je v tabulce totiž uvedeno "bezpečnostní směry i základní body stabilisovány")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2011 20:06    Předmět: Patky na stožáry - kde jsou další ? Citovat

Víte někdo o dalších patkách na stožáry ?
(mám na mysli ty dvojité s velkým válcovým otvorem, obě části spojeny šroubem - tedy ty co jsou v prvním příspěvku vlákna na 1. obrázku)

Já vím zatím o těchto 7, co jsou na mapce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 13:08    Předmět: Citovat

Já myslím že nějaké byly i při výpravě na Mohylu...ačkoliv tu jsem tehdy ještě pod tím názvem neznali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com