Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stříbrná - rekonstrukce

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 08:55    Předmět: Stříbrná - rekonstrukce Citovat

Před chvilkou mi volal Pepa Plaček z VLS, že budou rekonstruovat Stříbrnou.
Prý jestli bych mu neposlal ty fotky, které jsem mu kdysi ukazoval, jak to vypadalo původně (a začal mluvit o fotce mlýna)

Tak jsem mu vysvětlil, že mlýn a Stříbrná jsou dva zcela rozdílné objekty. A že Stříbrná je zřejmě prakticky v původním stavu (až na to, že tam chybí zábradlí a schodiště).

Slíbil jsem mu, že se poptám, zda někdo nemáte fotku Stříbrné z dřívějších dob.

Asi by bylo vhodné se s ním sejít a probrat to osobně, a minimalizovat případné škody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 14:02    Předmět: Re: Stříbrná - rekonstrukce Citovat

Zdravím, tak je dobrá (konečně) ofo zpráva. Bohužel ,pokud je mi známo, tak fotografie Stříbrné nejsou. Taky si myslím si že tam není moc co pokazit, jen by mě zajímalo, jak si poradí s tou modrou barvou objektu a když mluvíš o tom mlýnu. Co je poslat o kótu vedle?? Tam fotografický materiál pro rekonstrukci máme a pánové z VLS by se aspoň vyřádili.


P.S: Můžu si přát eskalátory a otočnou věž??? Případně kabelovku či satelit Laughing Laughing Laughing

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 18:33    Předmět: Citovat

V neděli se snad dozvíme více, škoda, že nemáme (zatím) archivní fotky dalších objektů, třeba Zadní Lipové, mohli bychom je nasměrovat i jinam:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 18:38    Předmět: Citovat

BTW, myslím si, že nejen schodiště je třeba obnovit, věž dostala dva zásahy a určitě by potřebovala drobné opravy. Nahoře do ní zatéká, je třeba vyřešit uzávěr vstupu na ochoz., dále osadit min. troje dveře. Je třeba nahodit novou "omítku" na bunkr a zacelit díry po střelách...

A to nemluvím o osazení nové bronzové desky na vrcholu věže s panoramatem cílových ploch a názvy jednotlivých objektů a kopců, samozřejmě v originálůním znění Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 18:26    Předmět: Citovat

Co je to pánové VLS? Vojenské lesy a statky? Jsem skeptický, protože všechny objekty jsou pod správou VUSS Brno. Loni jsem s nimi osobně jednal. Navíc objekt je na střelnici a nikdo nemá zájem z toho udělat turistickou nebo mysliveckou rozhlednu. No a jak znám VLS, tak si pletou Stříbrnou a Vítěznou Smile)).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maynard
kecal
kecal

Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Hanácké Jeruzalém

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2012 20:02    Předmět: Citovat

Martine, je to potvrzené, VLS do toho opravdu chtějí jít, bude se opravovat schodiště, na ochoz i ve věži, dále se osadí dveře a zábradlí, možná dojde i na omítku. To, že je objekt v majetku VUSS zřejmě není problém. VLS považují Stříbrnou za objekt reprezentující jejich divizi a zřejmě se výše postaveným pracovníkům líbí výhled z věže. To jsou důvody, které nám sdělil zaměstnanec VLS Plumlov.
Co jsme předpokládali, je to, že VLS neměly ponětí o původu objektu (zaměstnanci si mysleli, že je předválečný Smile. Každopádně půjde o vyjímečný počin (bude se opravovat pixle!), otázkou je, co z toho vzejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2012 23:14    Předmět: Citovat

V každém případě si myslím, že je na místě co největší opatrnost. Aby v dobré víře VLS nevzniknul nějaký paskvil, který by s původní stavbou měl společný tak akorát obrys na vzdáleném horizontu...
Jaká je ochota VLS nechat si do prováděných prací (od nás) kecat? Laughing

_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com