Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dohledací průzkum T.Ü.P. Milowitz
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 23:33    Předmět: Dohledací průzkum T.Ü.P. Milowitz Citovat

Protože kšefty nějak kvůli krizi nejdou, a celkově mě přestává bavit život, tak jsem si řekl, že by bylo konečně dobré zase pohnout s Milovicemi Smile

Proto jsem dnes uskutečnil po letech první podrobnější dohledací průzkum jehož výsledky jsou pro mě více než překvapivé.

Povedlo se lokalizovat:
1) bývalé německé zděné koňské maštale z r.1941 naproti rakouskému táboru, později po válce adaptované na garáže - FOTO Č.1

2) celkem 6 davastovaných dřevěných německých ubytovacích baráků z r.1941 ze Nordlageru u Luštěnic z celkové počtu více než 200 - FOTO Č.2

3) pozůstatky - resp.manipulační příkop německé školní bojové střelnice z r.1943 v lesích u Nordlageru - FOTO Č.3

4) pozůstatky - resp.manipulační příkop kulometné školní střelnice z r.1942 u Brodce - FOTO Č.4

5) prvorepublikové čs.správní budovy letiště na Božím daru - FOTO Č.5

6) 2 polorozpadlé německé ubytovací baráky z r.1941 u letiště na Božím Daru - FOTO Č.6

Nepovedlo se lokalizovat:
1) třetí předválečnou čs.dělostřeleckou pozorovatelnu u severního okraje tehdejší střelnice Lipník v Dubovém lese

2) nepotvrdila se existence 4 pixlí - úkrytů odolnosti S na střelnici u Kbel, které měly být vybudovány v r.1944

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2012 21:11    Předmět: Citovat

Nelze se nepodělit o dnešní vpravdě náhodné setkání. Osobně jsem se dnes po dlouhé době náhodně potkal s panem Kubešem, jak jinak, než na půdě VHA....no co říci, pan Kubeš se má čile k světu, pořádá veřejné přednášky v Benátkách n.J., údajně se chystá i nějaký televizní dokument o Milovicích....tak jsem navázal na starý kontakt a vymohl si návštěvu u p.Kubeše na přespříští víkend (to byste neveřili co dokáže naslibovaný úplatek v podobě mé knížky Smile ). Vrtá mi totiž hlavou, že jsem nenašel tu třetí čs.pozorovatelnu u Lipníku...podle dnešních slov p.Kubeše ale existuje! Tak uvidíme...
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 19:45    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska se žáčkem protáhl školní jízdu až do Milovic....sice průjezd prostorem byl z důvodů filmování zakázán....ale kdo by v 8hodin ráno řešil zákazovou značku Smile ....tak se možná objevíme v nějakém filmu...filmaři teda koukali, když jsme to prali po páteřní komunikaci k Lipníku...

Cíl byl jasný...podařilo se mi oměřit obě minule nalezené německé kulometné střelnice. Jen pro zajímavost, tu střelnici na severu u Brodců stavělo Vládní vojsko.

A dále, jsem se znovu opětovně snažil najít tu třetí čs.pozorovatelnu z bývalé polní pěchotní střelnice Lipník. Žel výsledek negativní, a to jsem dnes šel asi 150 m od hranice současného lesa. Tak buď pan Kubeš asi mlží, nebo tam prostě je...

Nu pokračování další víkend. Snad pan Kubeš pustí chlup...teda informaci.

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 09:40    Předmět: Citovat

Tak něco málo praktického výskledku...

skica školní střelnice z r.1942 u Brodců (foto viz výše č.4.jpg) - to je ta stavěná Vládním vojskem

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 09:28    Předmět: Citovat

Další praktický posun....

zpracováná skica školní bojové střelnice z r.1943 v lesích u Nordlageru

(foto viz výše č.3.jpg)

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2012 22:21    Předmět: Citovat

Zajímavé zjištění...pan Kubeš na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=Ovrj_PS8BCw

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2012 18:33    Předmět: Citovat

Dnešní počasí sice nebylo zrovna nejlepší pro nějaké vejletění, nicméně plány druhé dvouletky se musí plnit....proto jsem dneska absolvoval další z dohledcích terénních průzkumů, který ovšem přinesl jen negativní zjištění....

Jen si neodpustím povzdech...achjo...buďte hoši rádi, že u vás je zatím stále armáda...aspoň máte šanci nalézt něco zachovalého...

Nuže k dnešním výsledkům:
1) nepodařilo se najít žádné zbytky po německé kulometné a školní střelnici u kóty Šibák

2) ze staré rakouské školní střelnice Alexandrov, hojně využíváné až do r.1991 je dnes patrný již jen mohutný koncový zemní val zachytávač...viz foto č.1.jpg

3) nepodařilo se najít žádné zbytky po německé školní bojové střelnici, která byla vybudována v r.1944 souběžně se střelnicí Alexandrov

4) z bývalého vojenského hospodářského dvora na Božím daru, postaveného již za Rakouska, jsou jen smutné ruiny...viz foto č. 2, 3 a 4.jpg.

5) nepodařilo se najít žádné zbytky po čs.muničním skladišti Huština z druhé poloviny 30.let

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2012 20:18    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska strávil 6 hodin s panem Kubešem. Konečně byla rozprava přínosná....byl to čistý výměnný obchod, já jemu knížku, on mě informace, byť měl stále tendenci přeskakovat z tématu do tématu jako američani při dobývání ostrovů v Tichomoří.

Tedy stručně:

1) identifikovali jsme z mé sbárky fotek a pohlednic celkem 54 zajímavých kusů, u kterých jsme určili buď dataci, nebo to co je na fotografií zachyceno a především místo odkud. Tohle nám zabralo hodně času.

2) už znám detaily ohledně určení německých menších střelnic typu Nahkampfschiessbahn a jaký je rozdíl mezi Schul.Schiessstände a Schul. Gefechtsschiessstände

3) podařilo se mi při komentování fotek zachytit různé postřehy z běžného života na cvičišti

A abych tady jenom neplkal tak obrazovou perličku na závěr....byť není od pana Kubeše...raritní foto čs.předválečných tankových garáží na fotu z r.92, které bohužel před několika lety byly zničeny.

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 12:07    Předmět: Citovat

I když je to asi předčasné, přeci jeno mnozí odtušili, že v roce 2014 uplyne 110 let od založení nejstaršího vojenského cvičiště v Čechách...a tak by bylo hezké, aby k tomuto datu vzniklo něco památečního...

Pokouším se zatím svépomocí pracovat na možné další publikaci, o jejíž přesné podobě a rozsahu zatím jen spekuluji.

Protože vše zatím řeším svépomocí a kalkuji možnosti samonákladu, beru tento projekt od píky se vším všudy.

Takže se pokouším navrhnout též formu...ehmmm....jak by se Vám jako budoucím čtenářům zamlouvala tato obálka?

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 13:30    Předmět: Citovat

Hezké, myslím ale, že na písmo by jsi našel i lepší font Smile
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 14:23    Předmět: Citovat

Jirka napsal:
Hezké, myslím ale, že na písmo by jsi našel i lepší font Smile


Hmm a jaký? Nejsem zrovna estét-odborník, ale tohle mi přišlo takové stylové, skoro krasopisné jako z první republiky....

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 14:44    Předmět: Citovat

Jaké nevím, ale rozhodně bych řekl jednodušší a čitelnější. Ještě jsem myslím na žádné knížce takové zdobné písmo neviděl... Smile
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2012 15:32    Předmět: Citovat

Tak byť dnešní počasí stálo za draka, něco málo se mi během dnešního krátkého ptůzkumu podařilo konečně najít:

1) konečnš se podařilo najít manipulační příko po německé kulometné a školní střelnici u kóty Šibák - foto č.1

2) koenčně se podařilo najít manipulační příkop po německé školní bojové střelnici, která byla vybudována v r.1944 souběžně se střelnicí Alexandrov - foto č.2

3) nalezeny drobné pozůstatky po velkém německém barákovém ubytovacím komplexu Südlageru - jedny betonové základy důstojníckého domu a požární nádrž. - foto č.3 a 4.

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 21:08    Předmět: Citovat

Minulou sobotu jsem si zajel v rámci jízdy opět do Milovic oměřit posledně dve nalezené německé střelnice...dneska konečně zpracovány výkresy. Zajímavost - o střelnici na Alexandrově se uvažuje o její využítí pro sportovní účely, čímž se stane běžně nedostupná
_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brigadyr
KECAL ROKU
KECAL ROKU

Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 771
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2012 11:43    Předmět: Citovat

Nevím, kam to dát, tak to dám sem.....možná znáte...útržek barevného propagačního dokumentu z r.38 Má vlast - záběry armádního cvičení točeného v Milovicích

http://www.youtube.com/watch?v=aSRAAthFwhU&feature=youtu.be

resp. další info zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-ztraceneho-casu/202324246000311-stanislav-olmer-uvadi-1/

_________________
O dobré opevnění se nikdy nebojuje, dobré opevnění se obchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Historie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com