Obsah fóra VVP Dědice VVP Dědice
(zejména bunkry)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GSM anténa O2 na Cílové ploše (u kóty 532 m)?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Zajímavosti a neznámé objekty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OS75
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 17.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 03:44    Předmět: GSM anténa O2 na Cílové ploše (u kóty 532 m)? Citovat

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat - nestojí v současné době na vrchu Srnčí nějaký stožár? Na mapy.cz je na vrcholu vidět vykácený kus lesa (a pokud člověk přepne na turistickou mapu, je tam zakreslen symbol vysílače), nicméně žádný stožár tam vidět není (neaktuální foto?)?

Jsem něco jako radioamatér, a u Vyškova jsem zachytil signál neznámého vysílače pro mobilní telefony. Měřením jsem pak zjistil jeho přibližnou polohu - vyšla právě na (civilistům zapovězený) vrch Srnčí 537 m.

Můžete mi mou domněnku potvrdit? Smile


Naposledy upravil OS75 dne ne duben 03, 2011 01:08, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 12:25    Předmět: Re: Stožár na vrchu Srnčí? Citovat

OS75 napsal:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat - nestojí v současné době na vrchu Srnčí nějaký stožár? Na mapy.cz je na vrcholu vidět vykácený kus lesa (a pokud člověk přepne na turistickou mapu, je tam zakreslen symbol vysílače), nicméně žádný stožár tam vidět není (neaktuální foto?)?

Jsem něco jako radioamatér, a u Vyškova jsem zachytil signál neznámého vysílače pro mobilní telefony. Měřením jsem pak zjistil jeho přibližnou polohu - vyšla právě na (civilistům zapovězený) vrch Srnčí 537 m.

Můžete mi mou domněnku potvrdit? Smile


Dobrý den,

v současné době, zjištuju bližší informace. Bohužel zatím sem nenašel zatímnikoho kdo by o tomto vysílači věděl. Jeden člověk mi dokonce říkal že armáda byla a asi je proti stavění "komerčních" vysílačů ve Vojenském újezdu. Ale je to JPP

P.S. Omlouvám se že sem neodepsal na mail. Bohužel povinnosti to zazdili Confused

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OS75
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 17.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 16:38    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, zazdění nevadí. Smile
On ten vysílač není komerční, byl zřejmě instalován pro pokrytí části VÚ. Domnívám se, že je na něm pouhá jedna anténa nasměrovaná do újezdu, k pokrytí Ferdinandska a cílové plochy mobilním signálem. (Nicméně i přesto jde signál zachytit daleko od újezdu.)
Může to být i tak, že vojáci na Srnčí zbudovali nějakou věž a operátor O2 na ni jenom mrskl anténu.

Jestli něco čouhá na vrchu Srnčí z lesa, je to na 100 % ten vysílač. Na této fotografii není žádný stožár patrný, nicméně ta fotka je přes tři roky stará. Z Podivic nebo Zelené Hory není vrch Srnčí vidět, nebo ano?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2011 21:15    Předmět: Citovat

OS75 napsal:
Díky za odpověď, zazdění nevadí. Smile
On ten vysílač není komerční, byl zřejmě instalován pro pokrytí části VÚ. Domnívám se, že je na něm pouhá jedna anténa nasměrovaná do újezdu, k pokrytí Ferdinandska a cílové plochy mobilním signálem. (Nicméně i přesto jde signál zachytit daleko od újezdu.)
Může to být i tak, že vojáci na Srnčí zbudovali nějakou věž a operátor O2 na ni jenom mrskl anténu.

Jestli něco čouhá na vrchu Srnčí z lesa, je to na 100 % ten vysílač. Na této fotografii není žádný stožár patrný, nicméně ta fotka je přes tři roky stará. Z Podivic nebo Zelené Hory není vrch Srnčí vidět, nebo ano?


Srnčí je vidět od Zelené Hory. Z Podivic vidět nejde. Žádný vysílač tam ale vidět nejde. Signál O2 je po VU šířen 100% z vysíalče který je nad Kobylničkami. Ale jak široce pokrývá VU nevím.

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OS75
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 17.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2011 14:47    Předmět: Citovat

Díky!!
Pokud na Srnčí žádný stožár není, potom padá podezření na tuto vysokou budovu.

Podle vyskopis.cz leží ta budova ve výšce 527 m, takže anténa může být namontována na vršku budovy (cca 20 m nad zemí?).
Případně by mohla být na nějaké budově u kóty 532 m na "Cílové ploše".

V každém případě se anténa musí nacházet na TOMTO VYZNAČENÉM ÚZEMÍ, třeba i na nějakém stožáru v tomto prostoru.
(jak vypadá GSM anténa: UKÁZKA)

Vysílač u Kobylniček také jistě pokrývá kus újezdu, ten je ale starší a o něm vím. :)

Je mi jasné, že v prostoru kolem Ferdinandska asi nebývá mnoho lidí, a z nich asi nikoho nezajímá nějaký GSM vysílač, takže potom je těžké dopátrat se, u tohoto vysílače (respektive antény) operátora O2, skutečného umístění.
Domnívám se nicméně, že i na Srnčím vrchu stojí nově nějaká budova, třebaže nevyčnívá z okolního lesa - turistická mapa na mapy.cz ukazuje, že je na vrch zavedeno elektrické vedení...

Pokud někdo ví, nebo tuší, může mi případně napsat na mejl:
e1(zavinovačka)seznam.cz
díky :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lekker
kecka
kecka

Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Podiwitz

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 15:15    Předmět: Citovat

OS75 napsal:
Díky!!
Pokud na Srnčí žádný stožár není, potom padá podezření na tuto vysokou budovu.

Podle vyskopis.cz leží ta budova ve výšce 527 m, takže anténa může být namontována na vršku budovy (cca 20 m nad zemí?).
Případně by mohla být na nějaké budově u kóty 532 m na "Cílové ploše".

V každém případě se anténa musí nacházet na TOMTO VYZNAČENÉM ÚZEMÍ, třeba i na nějakém stožáru v tomto prostoru.
(jak vypadá GSM anténa: UKÁZKA)

Vysílač u Kobylniček také jistě pokrývá kus újezdu, ten je ale starší a o něm vím. Smile

Je mi jasné, že v prostoru kolem Ferdinandska asi nebývá mnoho lidí, a z nich asi nikoho nezajímá nějaký GSM vysílač, takže potom je těžké dopátrat se, u tohoto vysílače (respektive antény) operátora O2, skutečného umístění.
Domnívám se nicméně, že i na Srnčím vrchu stojí nově nějaká budova, třebaže nevyčnívá z okolního lesa - turistická mapa na mapy.cz ukazuje, že je na vrch zavedeno elektrické vedení...

Pokud někdo ví, nebo tuší, může mi případně napsat na mejl:
e1(zavinovačka)seznam.cz
díky Smile


Bohužel zda-li se v dané oblasti nachází nějaká anténa nevím. Ale pokusím se to zjistit.

_________________
WHO DARES WINS!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinur
1000. příspěvek
1000. příspěvek

Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 378
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 17:54    Předmět: Foto Srnčího vrchu Citovat

29.10.2010 jsem Srnčí vrch fotil a žádný vysílač není ze západní strany vidět.
Pochybuji, že by byl stavěn v zimě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OS75
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 17.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 19:03    Předmět: Citovat

Beru na vědomí.
Jak jsem psal, jde mi o GSM anténu (buď jednoho, nebo druhého typu -- viz zde), která je na 99 % umístěná na střeše budovy nebo na stožáru někde v tomhle prostoru.
Je tam minimálně od jara 2010, ale spíš ještě od dřív (2008, 2009?).
Teoreticky může ta anténa být i na střeše zámečku Ferdinandsko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OS75
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 17.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 01:35    Předmět: Citovat

Nakonec tipuji, že je to tyčová anténa (ale může to být i tento typ), umístěná na některé z těchto budov:
1
2
3
4

Mimochodem - k čemu ty budovy jsou, to jsou nějaké obdoby řídících věží, sleduje se z nich dění na Cílové ploše?


Naposledy upravil OS75 dne ne duben 03, 2011 15:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka
starší kecal
starší kecal

Založen: 3.12.2006
Příspěvky: 558
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 11:14    Předmět: Citovat

Ani ne tak obdoby, jako spíše regulérní řídíci věže, se kterých se pozoruje a řídí cvičení...
_________________
"Když milovat, tak láskou vřelou;
když uhodit, tak pěstí celou"

četař A. Kratochvíl
pěší pluk 6 "Hanácký"
27. 9. 1934
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZCh
kecal
kecal

Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 12:36    Předmět: Citovat

OS75 napsal:
Nakonec tipuji, že je to tyčová anténa


Na věži
3
jsem si nějakých 2 tyčových antén povšiml (ale nevěnoval jsem ji moc pozornosti)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OS75
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 17.3.2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 15:43    Předmět: Citovat

@Jirka, ZCh: díky za info

@ZCh: Pokud se aspoň jedna tyč podobá této (= délka 1,5 až 3 metry, šedá barva, zakončení jakousi čepičkou, podobné uchycení jako na fotce), je to ta anténa, co hledám.

Pokud obě vypadají docela jinak, je to něco jiného. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JIRI
přispěvatel na zkoušku
přispěvatel na zkoušku

Založen: 20.6.2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 13:05    Předmět: myslím jsem to našel: Citovat

O2 28406
Vojenský prostor Březina, Ferdinandsko, u kóty 532 m

Loc: 49°22'25.47"N 16°57'13.81"E

http://www.gsmweb.cz/mapa/index.php?go=1&op=all&filter=okres&okres1=VY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra VVP Dědice -> Zajímavosti a neznámé objekty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com